Bu sefer yaptı! Sony’den PS4 oyunlarını açan yeni el konsolu

Sony, PlayStation 4 oyunlarını içeren yeni bir konsol üzerinde çalışıyor. İddia donanım ve teknoloji dünyasında bilinen bir YouTube kanalı olan Moore’s Law is Dead tarafından ortaya atıldı. El tipi konsolların gittikçe popülerleşmesi ve PC üreticilerinin bu duruma ilgi göstermesi, iddiaya göre Sony tarafında yeni bir projenin startını verdi. Yeni konsol, PS4’ün oyunlarını çalıştırabilecek. Bu da onu bulut tabanlı çalışan Playstation Portal‘dan ayırmamızı sağlayan en büyük etken.

PlayStation 4’deki tüm oyunlar oynanabilecek

Piyasaya çıkışının üzerinden on yıl geçen PlayStation 4’ün o dönemki donanım özellikleri, günümüzün AMD Ryzen Z1 APU‘larıile muadil seviyede diyebiliriz. Bu durum güçlü bir el konsolu gelme olasığını da artırıyor. İddiaya göre Sony yeni el konsolu, PlayStation 4 kütüphanesindeki tüm oyunları oynatabilecek kapasitede olacak.

Mobil oyun sektörüne etkileri ne olacak?

Sony’nin yeni el konsolu sadece PlayStation hayranlarını değil, aynı zamanda mobil oyun severleri de hedef alacak. El konsollarının sunduğu esneklik ve yenilikçi özellikler, oyun sektöründe yeni bir akımın öncüsü olabilir. Sony şu anda piyasada PlayStation Vita adlı bir el konsoluna sahip. PlayStation Vita, ilk olarak 2011 yılında tanıtıldı ve taşınabilir oyun deneyimi sunmak için tasarlandı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sony’den yeni el konsolu gelmesini istiyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir